İslami Sohbet

rumuz
şifre

Dini Sohbet Nur Chat Siteleri


İslami sohbet odaları dini konuları konuşmayı seven sizler için hazırlanmıştır. Sohbet kelime anlamı olarak dostluk demektir, çok hassas ve candan olan bu kelime Allah(c.c) kuluna bahşettiği zaman zaman yokluğunu hissettirdiği ve yine zaman zaman en yoğun duygularla yaşattığı ruhsal bir besin kaynağı gibidir.

Yazılı bir başkasıyla canlı ve anlık Dini sohbet ederken bilgilerimiz ile aydınlatırken onlardan da bilgi almamızı sağlar. Genel olarak bu tarz platformlarda her kesimden kişiler var olduğu için manevi olarak kendinize daha yakın hissettiğiniz kişilerle ister Bilgisayar ister Mobil ve Tablet olarak istişarelerde bulunmanız için kullanışlı arayüzü ile çok kolay ve rahat bir şekilde giriş yaparak islami nur sohbet etmeye başlayabilirsiniz.

İslami Sohbet Kanalları


Neden islami sohbet siteleri vardır, İnsana etkileri nelerdir; Aslında sorulan soru net etki tepki olayı gibi, arzuladığımız her ne ise bilgi birikim toplumdaki yer aile yapısı gibi birçok etken sebebiyle islami sohbet etme ihtiyacı duyar insan, seviyeli islami nur sohbet felsefesi ihtiyaç diyerek kısıtlamak istemiyoruz çünkü İslami eki nereye gelirse gelsin toplumumuzun yüksek bir çoğunluğunda sorumluluk hissettirir. Bu sorumluluğu hissetmeyenlerin ise bu duruma son derece saygılı olması İslamiyet’in tüm insanlara inanç özgürlüğü getirdiği gibi kurulan ve kurulacak cümlelerde daha özverili olmayı insani olarak kâmil olmuş kendini geliştirmiş tüm beşerin normallerinden olmalı. Diğer kişilerle kurulacak bu ikili diyaloglarda karşı tarafı tanımadığımız için tanıyana kadar sanki tebliğ görevlisi gibi davranmak (Emr-i bil-maruf nehy-i ani'l-münker) yerine onları olduğu gibi kabul etmeniz, nasılsa dini chat ortamı demeden karşınızdakinin de bir birey ve yaşantısı olduğunu başta kendinize sonra karşınızdaki insanlara olan saygınızı perçinleyip kaliteli dostluklar kurmaya daha güzel bir ortamda sohbet ediyor olmanıza neden olacaktır. Yazdığınız yazılar okuyan bir çift gözde Nur gibi parlasın.

İslami Chat Siteleri, Merak Edilenler?


- Dini ve islami sohbet sitesine nasıl giriş yaparım?

* Nur Sohbet odalarına giriş yapmak için AskGecesi.com adresine girdikten sonra gelen kutucuğa kendinizi ifade eden bir rumuz(nick) alarak SOHBETE BAŞLA ikonunu tıklayarak sunucuya otomatik ve hiç bir şey indirmeden giriş yapabilirsiniz.

- islami Sohbet Odaları sitemize giriş yaptıktan sonra sisteme kendimizi tanıtmamız bize yarar getirmektedir?

* Öncelikle burada uygulamanız gereken komut "/ns register şifreniz mail@adresiniz" olmalıdır bu yazılanları kendiniz doldurup enter'a basıyorsunuz hiç bir aktivasyon kodu kullanmadan doğruca sisteme kayıt edilirsiniz, bu size mahlasınızı koruma şansı tanıyacaktır, bir sonraki dini chat yapma istediğinizde ise tekrar sunucumuza giriş yaparak açılacak pencereye Nick (rumuz) yazarken şifrenizi de yazmak olacaktır oraya yazmadığınız taktirde sunucuya bağlandıktan sonra "/identify şifreniz" ile manuel olarak girebilirsiniz belirlediğiniz şifreyi.

- Dini Chat sitesine mobil olarak giriş yaptım açılan radyomu nasıl kapatacağım?

* Yazı yazma kutucuğunun hemen sağ üst köşesinde play ikonu olacak, oraya tıklayarak radyonuzu açıp/kapatabilirsiniz.

- Sunucuda Oper / Admin ne demek oluyor neyi temsil ediyorlar?

* IRC sunucumuzda bulunan Oper ve Adminler Yönetici kimliği ile aranızda bulunan ve görevleri sizlerin daha iyi ve nezih, adil şartlar altında birbirleriniz ile muhabbet edebilmenizi korumayla görevlidirler. Aksi durum söz konusu olduğunda #OperHelp odasından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

- Dini sohbet chat sitenize ne tür program ve işletim sistemleri ile giriş yapabilirim.

* Android ve iOS gibi işletim sistemlerinden ister Web isterse islami Mobil sohbet girişleri için çeşitli internet tarayıcılardan faydalanabilirsiniz örneğin; Chrome - Opera - Mozilla FireFox gibi tarayıcılardan giriş yapabilirsiniz.

Sanal Sohbet Odaları sitesine girişleriniz gizliliğinizi korumaktadır. Özgür ve rahatça istediğiniz şekilde islami sohbet edebilir, fikirlerinizi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Sohbet Odaları Sitesi kayıt esnasında sizlerden herhangi bir kişisel bilgi istememektedir. Herhangi bir nick ile kayıt gerektirmeden bile Nur Chat deneyiminizi en iyi ve en hızlı üstelik ücretsiz bedava olarak arttırabilirsiniz. Sizleri aramızda görmek AskGecesi.com Ailesi olarak bizleri her zaman onurlandırmaktadır. Hoş sohbetler...

Sohbet - Chat - Seviyeli Sohbet